Sorted by Current Country (as of 2015 )

RETURN
Afghanistan (AF)
topbot
   (1)
      Trask, Kathleen A.
Angola (AO)
topbot
   (1)
      Gazel, Ricardo C.
Argentina (AR)
topbot
   (2)
      Hallak, Juan Carlos
      Porto, Guido G.
Australia (AU)
topbot
   (41)
      Ahsan, Reshad
      Anderson, Kym
      Cameron, Lisa
      Campbell, Neil
      Cheong, Juyoung
      Chesnokova, Tatyana
      Corden, W. Max
      Dee, Philippa
      Dixon, Peter B.
      Edmond, Chris
      Falvey, Rodney
      French, Scott
      Gaston, Noel G.
      Harris, Mark N.
      Hillberry, Russell
      Karabay, Bilgehan
      Kemp, Murray C.
      Lloyd, Peter J.
      MacLaren, Donald
      Madsen, Jakob B.
      McCalman, Phillip J.
      McKibbin, Warwick J.
      Oslington, Paul
      Paudel, Ramesh Chandra
      Pham, Cong S.
      Pomfret, Richard
      Puzzello, Laura
      Richardson, Martin D.
      Robertson, Peter E.
      Romalis, John
      Sgro, Pasquale
      Sun, Sizhong
      Tombazos, Christis
      Tran-Nam, Binh
      Tyers, Rodney
      Ulubasoglu, Mehmet Ali
      Valenzuela, Ernesto
      Winston, Ashley
      Wittwer, Glyn
      Woodland, Alan
      Wright, Donald
Austria (AT)
topbot
   (3)
      Cuñat, Alejandro
      Francois, Joseph
      Woerz, Julia
Belgium (BE)
topbot
   (9)
      Conconi, Paola
      Ganslandt, Mattias
      Ketterer, Tobias D.
      Mayneris, Florian
      Michel, Bernhard
      Ourens, Guzman
      Sapir, André
      Traça, Daniel
      Turrini, Alessandro
Canada (CA)
topbot
   (62)
      Antweiler, Werner
      Baggs, Jen
      Beaulieu, Eugene C.
      Behrens, Kristian
      Benarroch, Michael
      Blum, Bernardo S.
      Bombardini, Matilde
      Brander, James A.
      Brecher, Richard A.
      Burgess, David F.
      Carmichael, Calum M.
      Caron, Justin
      Cherniwchan, Jevan
      Chisik, Richard A.
      Choudhri, Ehsan U.
      Copeland, Brian R.
      Dehejia, Vivek
      Demidova, Svetlana
      Diewert, W. Erwin
      Echevarria, E. Christina
      Essaji, Azim
      Feehan, James
      Gaisford, James D.
      Gallipoli, Giovanni
      Gervais, Jean-Philippe
      Ghosh, Madanmohan
      Grubel, Herbert
      Harris, Richard G.
      Head, C. Keith
      Holloway, Isaac R.
      Horstman, Ignatius
      Ivus, Olena
      Liu, Runjuan
      Long, Ngo Van
      Marchand, Beyza Ural
      Martin, Julien
      McAusland, Carol
      McCaig, Brian
      Melvin, James R.
      Morrow, Peter M.
      Oh, Chang Hoon
      Podhorsky, Andrea
      Pupato, Germán P.
      Ramanarayanan, Ananth
      Ries, John C.
      Rus, Horatiu A.​
      Schmitt, Nicolas
      Spencer, Barbara J.
      Stoyanov, Andrey
      Sui, Sui
      Swiecki, Tomasz
      Taylor, M. Scott
      Tombe, Trevor
      Trefler, Daniel
      Van Assche, Ari
      Vesselovsky, Mykyta
      Wang, Yanling
      Whalley, John
      Wigle, Randy
      Wonnacott, Ronald J.
      Yildiz, Halis Murat
      Yu, Zhihao
Chile (CL)
topbot
   (3)
      Berthelon, Matias
      Claro, Sebastian
      Fischer, Ronald D.
China (CN)
topbot
   (20)
      Balding, Christopher
      Bao, Xiaohua
      Cai, Jie April
      Che, Yi
      Epifani, Paolo
      Li, Changying
      Li, Yao
      Li, Zhiyuan
      Liu, Qing
      Luong, Tuan Anh
      Ma, Hong
      Ma, Jie
      Ma, Xiangjun
      Qi, Ling
      van Marrewijk, Charles
      Xu, Bin
      Yin, Xiaopeng
      Yu, Miaojie
      Zhou, Mohan
      Zhu, Linke
Cyprus (CY)
topbot
   (3)
      Clerides, Sofronis
      Hadjiyiannis, Costas
      Michael, Michael S.
Czech Republic (CZ)
topbot
   (2)
      Drabek, Zdenek
      Žigić, Krešimir
Denmark (DK)
topbot
   (12)
      Hansen, Per Svejstrup
      Hazard, Heather A.
      Hiller, Sanne
      Jensen, Bjarne S.
      Kokko, Ari
      Laugesen, Anders Rosenstand
      Munch, Jakob Roland
      Nguyen, Daniel X.
      Raimondos-Møller, Pascalis
      Schröder, Philipp J.H.
      Skaksen, Jan Rose
      Sørensen, Allan
France (FR)
topbot
   (37)
      Arnold, Jens Matthias
      Boulhol, Hervé
      Cagé, Julia
      Cardebat, Jean-Marie
      Carluccio, Juan
      Chaney, Thomas
      Corcos, Gregory
      Crozet, Matthieu
      de Sousa, José
      Desdoigts, Alain
      Disdier, Anne-Celia
      Fontagné, Lionel
      Gestrin, Michael
      Gianluca, Orefice
      Goh, Ai-Ting
      Gourdon, Julien
      Imbs, Jean
      Martin, John P.
      Mayer, Thierry
      Mejean, Isabelle
      Melitz, Jacques
      Messerlin, Patrick A.
      Mestieri, Martí
      Michalski, Tomasz
      Mirza, Daniel
      Olivier, Jacques
      Pisu, Mauro
      Rouzet, Dorothée
      Sheard, Nicholas
      Strauss-Kahn, Vanessa
      Toubal, Farid
      Trionfetti, Federico
      Troege, Michael
      van Ypersele, Tanguy
      Verdier, Thierry
      Walkenhorst, Peter
      Zignago, Soledad
Germany (DE)
topbot
   (48)
      Buch, Claudia
      Callegari, Giovanni
      de Pinto, Marco
      Eckel, Carsten
      Egger, Hartmut
      Fadinger, Harald
      Felbermayr, Gabriel J.
      Fischer, Christian
      Flach, Lisandra
      Görg, Holger
      Gundlach, Erich
      Hafner, Kurt A.
      Harms, Philipp
      Haufler, Andreas
      Heid, Benedikt
      Horgos, Daniel
      Hornok, Cecilia
      Jaimovich, Dany
      Janeba, Eckhard
      Jung, Benjamin
      Kohler, Wilhelm K.
      Konrad, Kai A.
      Krautheim, Sebastian
      Kreickemeier, Udo
      Kukharskyy, Bohdan
      Langenmayr, Dominika
      Larch, Mario
      Lechthaler, Wolfgang
      Lorz, Oliver
      Lundan, Sarianna M.
      Marin, Dalia
      Michaelis, Jochen
      Mueller-Langer, Frank
      Nitsch, Volker
      Nocke, Volker
      Pflüger, Michael P.
      Raff, Horst
      Schweinberger, Albert
      Suedekum, Jens
      Tarasov, Alexander
      Utar, Hâle
      Utar, Hâle
      Wälde, Klaus
      Wagner, Joachim
      Weichenrieder, Alfons J.
      Willmann, Gerald
      Wrona, Jens
      Yalcin, Erdal
Greece (GR)
topbot
   (1)
      Gatsios, Konstantine
Hong Kong (HK)
topbot
   (12)
      Chen, Cheng
      Cheng, Leonard
      Hazari, Bharat
      Lai, Edwin
      Lai, Huiwen
      Li, Yao Amber
      Lu, Chia-Hui
      Ma, Yue
      Qiu, Larry Dongxiao
      Sheng, Liugang
      Wu, Tommy T.
      Yu, Eden Siu-Hung
Hungary (HU)
topbot
   (5)
      Békés Gábor
      Halpern, László
      Koren, Miklós
      Mátyás, László
      Szeidl, Adam
India (IN)
topbot
   (7)
      Acharyya, Rajat
      Barua, Alokesh
      Chadha, Rajesh
      Das, Satya P.
      Guha, Ashok
      Mandal, Biswajit
      Marjit, Sugata
Indonesia (ID)
topbot
   (2)
      Ing, Lili Yan
      Verico, Kiki
Ireland (IE)
topbot
   (5)
      Colacicco, Rudy
      Davies, Ronald B.
      Dewit, Gerda
      Leahy, Dermot M.
      Ruane, Frances
Israel (IL)
topbot
   (7)
      Ben-David, Dan
      Etkes, Haggay
      Gandal, Neil
      Hillman, Arye L.
      Kaplan, Todd
      Michaely, Michael
      Razin, Assaf
Italy (IT)
topbot
   (25)
      Altomonte, Carlo
      Belloc, Marianna
      Bolatto, Stefano
      Buono, Ines
      Castellani, Davide
      Cipollina, Maria
      Coniglio, Nicola Daniele
      De Benedictis, Luca
      Gandolfo, Giancarlo
      Hoekman, Bernard
      Lamorgese, Andrea R.
      Lo Turco, Alessia
      Manasse, Paolo
      Naghavi, Alireza
      Navaretti, Giorgio Barba
      Nocco, Antonella
      Onida, Fabrizio
      Petit, Marilu
      Pica, Giovanni
      Plummer, Michael G.
      Salvatici, Luca
      Sanna Randaccio, Francesca
      Tajoli, Lucia
      Tomasi, Chiara
      Uvalic, Milica
Japan (JP)
topbot
   (42)
      Abe, Kenzo
      Dei, Fumio
      Endoh, Masahiro
      Fujita, Masahisa
      Fujiwara, Kenji
      Fukushima, Takashi
      Furusawa, Taiji
      Ichino, Yasukazu
      Ishikawa, Jota
      Ishise, Hirokazu
      Ito, Banri
      Ito, Keiko
      Itoh, Motoshige
      Kimura, Fukunari
      Kiyota, Kozo
      Kurokawa, Yoshinori
      Ma, Yan
      Morita, Tadashi
      Mukunoki, Hiroshi
      Naito, Takumi
      Nakanishi, Noritsugu
      Nishiyama, Hiroyuki
      Oda, Masao
      Ohashi, Hiroshi
      Ohno, Yuka
      Ohyama, Michihiro
      Okawa, Masayuki
      Okubo, Toshihiro
      Ono, Yoshiyasu
      Otani, Yoshihiko
      Santos-Paulino, Amelia U.
      Shimomura, Koji
      Takarada, Yasuhiro
      Takemori, Shumpei
      Tawada, Makoto
      Tomiura, Eiichi
      Urata, Shujiro
      Wakasugi, Ryuhei
      Yanase, Akihiko
      Yomogida, Morihiro
      Yoshida, Chisato
      Zhao, Laixun (Lex)
Korea, Republic of (KR)
topbot
   (13)
      Ahn, Dukgeun
      Chung, Chul
      Das, Gouranga G.
      Hur, Jung
      Kim, Sang-Kee
      Kim, Young-Han
      Lee, Honggue
      Lee, Siwook
      Park, Jee-Hyeong
      Song, E. Young
      Tabakis, Chrysostomos
      Whang, Un Jung
      Yi, Sang-Seung
Kazakhstan (KZ)
topbot
   (1)
      DeRemer, David
Luxembourg (LU)
topbot
   (2)
      Mathä, Thomas
      Picard Pierre M.
Mexico (MX)
topbot
   (2)
      Chiquiar, Daniel
      Romero, Josée
Netherlands (NL)
topbot
   (15)
      Abraham, Filip
      Brakman, Steven
      de Vaal, Albert
      Foster-McGregor, Neil
      Konings, Jozef
      Pelkmans-Balaoing, Annette
      Pennings, Enrico
      Rojas-Romagosa, Hugo
      Smulders, Sjak
      van Biesebroeck, Jo
      van de Klundert, Theo
      Vandenbussche, Hylke
      Vannoorenberghe, Gonzague
      Veugelers, Reinhilde
      Viaene, Jean-Marie A.
New Zealand (NZ)
topbot
   (3)
      Fabling, Richard
      Hajzler, Christopher
      Sundaram, Asha
Norway (NO)
topbot
   (6)
      Haaland, Jan I.
      Moxnes, Andreas
      Norman, Victor D.
      Rattsø, Jørn
      Stokke, Hildegunn E.
      Ulltveit-Moe, Karen-Helene (ne Midelfart)
Philippines (PH)
topbot
   (1)
      Chongvilaivan, Aekapol
Portugal (PT)
topbot
   (2)
      Opromolla, Luca David
      Straume, Odd Rune
Russian Federation (RU)
topbot
   (5)
      Campbell, Douglas L.
      Djankov, Simeon D.
      Kokovin, Sergey
      Thisse, Jacques-François
      Turdyeva, Natalia
Singapore (SG)
topbot
   (9)
      Agur, Itai
      Chang, Pao-Li
      Chor, Davin
      Dutt, Pushan
      Guha, Brishti
      Hoon, Hian Teck
      Hsu, Wen-Tai
      Hu, Albert
      Lu, Yi
Slovenia (SI)
topbot
   (1)
      Damijan, Jože P.
Spain (ES)
topbot
   (19)
      Basco, Sergi
      Bustos, Paula
      di Giovanni, Julian
      Fosfuri, Andrea
      Gallego, Nuria
      Gancia, Gino
      Guillo, Maria Dolores
      Herguera, Íñigo
      Iranzo, Susana
      Kujal, Praveen
      Martinez-Zarzoso, Inma
      Mathew, Anuj Joshua
      Moner-Colonques, Rafael
      Motta, Massimo
      Nicolini, Rosella
      Puga, Diego
      Ruiz, Juan M.
      Serti, Francesco
      Ventura, Jaume
Sweden (SE)
topbot
   (15)
      Blomström, Magnus
      Borota, Teodora
      Ekholm, Karolina
      Ferguson, Shon
      Flam, Harry
      Forslid, Rikard
      Friberg, Richard
      Horn, Henrik
      Lundborg, Per
      Norbäck, Pehr-Johan
      Persson, Lars
      Segerstrom, Paul S.
      Södersten, Bo
      Svensson, Lars E. O.
      Wiberg, Magnus
Switzerland (CH)
topbot
   (26)
      Ariu, Andrea
      Ariu, Andrea
      Baldwin, Richard E.
      Brülhart, Marius
      Cadot, Olivier
      Cheong, David
      de Melo, Jaime
      Dorn, David
      Egger, Peter
      Evenett, Simon J.
      Fugazza, Marco
      Grether, Jean-Marie
      Hémous, David
      Hepenstrick, Christian
      Keuschnigg, Christian
      Kierzkowski, Henryk I.
      Kohli, Ulrich
      Koopman, Bob
      Lassmann, Andrea
      Nicita, Alessandro
      Olarreaga, Marcelo
      Robert-Nicoud, Frédéric
      Sauré, Philip
      Shelburne, Robert C.
      Shingal, Anirudh
      Thoenig, Mathias
Taiwan (TW)
topbot
   (6)
      Chen, Hung-Ju
      Chen, Po-Lu
      Chou, Stephen Jui-Hsien
      Hwang, Hong
      Lee, Shun-Fa
      Yang, Tzu-Han Maria
Thailand (TH)
topbot
   (3)
      Mikic, Mia
      Ngienthi, Wanida
      Wittayarungruangsri, Sarut
Tunisia (TN)
topbot
   (3)
      Baghdadi, Leila
      Jelassi, Mohamed Mehdi
      Zitouna, Habib
Turkey (TR)
topbot
   (6)
      Demiroglu, Ufuk
      Göksel, Türkmen
      Kayalica, M. Özgür
      Kibritçioğlu, Aykut
      Sayan, Serdar
      Tekin-Koru, Ayça
United Kingdom (GB)
topbot
   (60)
      Abramovsky, Laura
      Albornoz, Facundo
      Aquilante, Tommaso
      Becker, Sascha O.
      Bonfatti, Roberto
      Bournakis, Ioannis
      Breinlich, Holger
      Calvo-Pardo, Hector
      Campolmi, Alessia
      Chen, Natalie
      Chung, Wanyu
      Collie, David
      Crowley, Meredith A.
      Defever, Fabrice
      Elliott, Robert J. R.
      Evans, H. David
      Facchini, Giovanni
      Greenaway, David
      Haskel, Jonathan
      Impullitti, Giammario
      Jabbour, Liza
      Javorcik, Beata Smarzynska
      Kneller, Richard
      Lutz, Stefan
      Manchin, Miriam
      Milner, Chris
      Mion, Giordano
      Montagna, Catia
      Muûls, Mirabelle
      Neary, J. Peter
      Nelson, Benjamin
      Novy, Dennis
      O'Rourke, Kevin H.
      Ornelas, Emanuel
      Ottaviano, Gianmarco I. P.
      Overman, Henry
      Perroni, Carlo
      Petropoulou, Dimitra
      Rappoport, Veronica
      Rauch, Ferdinand
      Ryan, Cillian
      Sampson, Thomas
      Santos Silva, Joao M.C.
      Smith, Alasdair
      Stibora, Joachim
      Sturm, Daniel
      Tenreyro, Silvana
      Venables, Anthony
      Vencappa, Dev
      Vézina, Pierre-Louis
      Wang, Zheng
      Weinhold, Diana
      Winters, L. Alan
      Wood, Adrian
      Wooton, Ian
      Young, Alwyn
      Yu, Zhihong
      Zanardi, Maurizio
      Zissimos, Ben
      Zymek, Robert
United States (US)
topbot
   (464)
      Aaronson, Susan A.
      Abrego, Lisandro
      Adams, Laurel A.
      Adao, Rodrigo
      Ahn, JaeBin
      Alessandria, George
      Alfaro, Laura
      Allen, Treb
      Amiti, Mary
      Anderson, James E.
      Andriamananjara, Soamiely
      Antràs, Pol
      Appleyard, Dennis
      Ardelean, Adina
      Arita, Shawn
      Arkolakis, Costas
      Armenter, Roc
      Arndt, Sven W.
      Artuç, Erhan
      Atkin, David
      Atolia, Manoj
      Autor, David H.
      Aw, Bee Yan
      Bagwell, Kyle
      Bahar, Dany
      Baier, Scott L.
      Balistreri, Edward J.
      Bandyopadhyay, Subhayu
      Bardhan, Pranab
      Barfield, Claude E.
      Bastos, Paulo Sergio Rodrigues
      Basu, Arnab K.
      Batra, Raveendra N.
      Baum, Christopher F.
      Beghin, John
      Behar, Alberto
      Beladi, Hamid
      Bergin, Paul R.
      Bergstrand, Jeffrey
      Bernard, Andrew B.
      Bernhofen, Daniel M.
      Bertrand, Trent
      Besedeš, Tibor
      Beshkar, Mostafa
      Bhagwati, Jagdish N.
      Bilir, L. Kamran
      Blackhurst, Richard
      Blalock, Garrick
      Blanchard, Emily J.
      Blonigen, Bruce A.
      Blyde, Juan S.
      Bohara, Alok K.
      Bond, Eric W.
      Bouet, Antoine
      Bowen, Harry P.
      Bown, Chad P.
      Bradford, Scott Charles
      Brainard, S. Lael
      Brambilla, Irene
      Branstetter, Lee G.
      Bridgman, Benjamin
      Broda, Christian
      Brown, Drusilla K.
      Brown, John C.
      Burstein, Ariel
      Butler, Alison
      Buzard, Kristy
      Caliendo, Lorenzo
      Casella, Alessandra
      Cassey, Andrew
      Cassing, James H.
      Caves, Richard E.
      Chakrabarti, Avik
      Chang, Winston W.
      Chang, Won
      Chau, Nancy H.
      Chen, Maggie Xiaoyang
      Chipman, John
      Choi, E. Kwan
      Clark, Don P.
      Co, Catherine Y.
      Coe, David
      Cole, Matthew T.
      Collins, Susan M.
      Connolly, Michelle
      Conway, Patrick J.
      Cooper, Richard N.
      Coșar, A. Kerem
      Costinot, Arnaud
      Cravino, Javier
      Creane, Anthony
      Cristea, Anca
      Crucini, Mario
      Dalton, John T.
      Dasgupta, Indro
      Davidson, Carl
      Davies, Martin
      Davis, Donald R.
      Davis, Scott
      De Loecker, Jan
      Dean, Judith M.
      Deardorff, Alan V.
      Debaere, Peter M.
      Desai, Mihir A.
      Desmet, Klaus
      Devadoss, Stephen
      Díez, Federico
      Dinopoulos, Elias
      Dix-Carneiro, Rafael
      Dixit, Avinash K.
      Donaldson, Dave
      Duttagupta, Rupa
      Dutz, Mark A.
      Eaton, Jonathan
      Ederington, Josh
      Edmonds, Eric V.
      Elliott, Kimberly
      Elmslie, Bruce
      Estevadeordal, Antoni
      Ethier, Wilfred J.
      Evans, Carolyn L.
      Faber, Benjamin
      Fajgelbaum, Pablo
      Fally, Thibault
      Feeney, JoAnne
      Feenstra, Robert C.
      Feinberg, Robert
      Feldman, David H.
      Fernandes, Ana Margarida
      Fernández, Raquel
      Ferrantino, Michael J.
      Fieler, Ana Cecilia
      Findlay, Ronald E.
      Finger, J. Michael
      Fink, Carsten
      Fisher, Eric O.
      Fitzgerald, Doireann
      Foley, C. Fritz
      Fort, Teresa
      Fox, Alan
      Francis, John
      Frankel, Jeffrey A.
      Freund, Caroline
      Fung, K. C.
      Galiani, Sebastian
      Gallaway, Michael P.
      Gang, Ira N.
      Garetto, Stefania
      Garfinkel, Michelle R.
      Gawande, Kishore S.
      Geide-Stevenson, Doris
      Geng, Difei
      Gerber, James
      Gereffi, Gary
      Ghironi, Fabio
      Ghosh, Sucharita
      Gilbert, John
      Glaser, Darrell J.
      Glass, Amy J.
      Gokcekus, Omer
      Goldberg, Pinelopi Koujianou (Penny)
      Gray, H. Peter
      Greaney, Theresa
      Green, Alan
      Grinols, Earl L.
      Grossman, Gene M.
      Grubert, Harry
      Hakobyan, Shushanik
      Hakura, Dalia
      Hamada, Koichi
      Hamilton, Stephen F.
      Handley, Kyle
      Hanson, Gordon H.
      Harrigan, James
      Harrison, Ann E.
      Harrison, Glenn W.
      Hartigan, James C.
      Haveman, Jon D.
      Heilmann, Kilian
      Heinrich, Jeffery S.
      Hellerstein, Rebecca
      Helpman, Elhanan
      Henn, Christian
      Herander, Mark G.
      Hernandez, Manuel
      Hertel, Thomas W.
      Hines, James R. Jr.
      Holmes, Thomas J.
      Hsu, Kuang-Chung
      Hufbauer, Gary Clyde
      Hummels, David
      Husted, Steven
      Iacovone, Leonardo
      Irwin, Douglas A.
      Ishii, Jun
      Itskhoki, Oleg
      James, Sallie
      Jensen, J. Bradford
      Jensen, Paul E.
      Jensen, Richard A.
      Johnson, Robert C.
      Jones, Ronald W.
      Ju, Jiandong
      Kaempfer, William H.
      Kamal, Fariha
      Kamath, Shyam J.
      Kanbur, Ravi
      Kandilov, Ivan T.
      Kandogan, Yener
      Kaneda, Mitsuhiro "Mitch"
      Karacaovali, Baybars
      Kee, Hiau Looi
      Kehoe, Timothy
      Kellenberg, Derek K.
      Keller, Wolfgang
      Kersting, Erasmus
      Khandelwal, Amit
      Klimenko, Mikhail M.
      Knetter, Michael M.
      Konan, Denise Eby
      Konishi, Hideo
      Kortum, Samuel
      Kouliavtsev, Mikhail
      Kovak, Brian K.
      Kovenock, Daniel J.
      Kowalczyk, Carsten
      Kreinin, Mordechai E.
      Krishna, Kala
      Krishna, Pravin
      Krueger, Anne O.
      Krugman, Paul R.
      Krupp, Corinne M.
      Laborde, David
      Lahiri, Bidisha
      Lahiri, Sajal
      Lake, James
      Lapan, Harvey
      Lawrence, Robert Z.
      Leamer, Edward E.
      Lederman, Daniel
      Lee, Logan M.
      Leidy, Michael
      Levchenko, Andrei A.
      Levinsohn, James A.
      Levy, Philip I.
      Lewis, Logan T.
      Liebman, Benjamin
      Limão, Nuno
      Linask, Maia
      Liu, Xuepeng
      Lopez, Ricardo A.
      Lopresti, John
      Lovely, Mary E.
      Lucenti, Krista
      Ludema, Rodney D.
      Lugovskyy, Volodymyr
      Lyn, Gary
      MacPhee, Craig R.
      Madan, Vibhas
      Maechler, Andrea M.
      Magee, Christopher S. P.
      Magee, Stephen P.
      Maggi, Giovanni
      Maneschi, Andrea
      Manova, Kalina
      Marcouiller, Douglas W.
      Markusen, James R.
      Martin, Will
      Maskus, Keith E.
      Matschke, Xenia
      Matsuyama, Kiminori
      Matusz, Steven J.
      Mayda, Anna Maria
      Mayer, Wolfgang
      McCulloch, Rachel
      McDaniel, Christine A.
      McDonald, Bradley J.
      McLaren, John
      McManus, Clay
      Meissner, Christopher M.
      Melitz, Marc
      Millimet, Daniel
      Mishra, Prachi
      Mitchell, Shannon K.
      Mitra, Devashish
      Miyagiwa, Kaz
      Moenius, Johannes
      Molina Rodriguez, Danielken
      Monarch, Ryan
      Monte, Ferdinando
      Moore, Michael O.
      Mshomba, Richard E.
      Muendler, Marc-Andreas
      Mukherjee, Arijit
      Mundell, Robert A.
      Mutti, John
      Nair-Reichert, Usha
      Nataraj, Shanthi
      Neiman, Brent
      Nelson, Douglas R.
      Nishioka, Shuichiro
      Obstfeld, Maurice
      Oladi, Reza
      Oldenski, Lindsay
      Olney, William
      Opp, Marcus M.
      Osang, Thomas
      Ossa, Ralph
      Özden, Çaglar
      Panagariya, Arvind
      Park, Jooyoun
      Parro, Fernando
      Pavcnik, Nina
      Paz, Lourenço
      Pesenti, Paolo A.
      Petri, Peter
      Petsas, Iordanis
      Pierce, Justin R.
      Pierola, Martha Denisse
      Piñera, José
      Pomery, John G.
      Poole, Jennifer P.
      Powers, William
      Prusa, Thomas J.
      Pugel, Thomas A.
      Rahman, Ahmed
      Rajan, Ramkishen S.
      Ramondo, Natalia
      Ranjan, Priya
      Rauch, James E.
      Ray, Edward J.
      Redding, Stephen J.
      Reimer, Jeffrey J.
      Reinert, Kenneth A.
      Reynolds, Kara M.
      Ricci, Luca Antonio
      Richardson, J. David
      Riezman, Raymond G.
      Riker, David
      Ripoll, Marla
      Roberts, Mark J.
      Robertson, Raymond
      Robinson, Sherman
      Rodrigue, Joel
      Rodríguez-Clare, Andrés
      Rodrik, Dani
      Roland-Holst, David
      Romer, David
      Roningen, Vernon Oley
      Rose, Andrew K.
      Rosendorff, B. Peter
      Rossi-Hansberg, Esteban
      Roy, Jayjit
      Ruffin, Roy
      Ruhl, Kim
      Ruta, Michele
      Rutherford, Thomas F.
      Ryan, Michael
      Sachs, Jeffrey D.
      Saggi, Kamal
      Sawyer, W. Charles
      Scheve, Kenneth F.
      Schiff, Maurice
      Schmeiser, Katherine
      Schmidt-Eisenlohr, Tim
      Schnabl, Philipp
      Schott, Jeffrey
      Schott, Peter K.
      Schropp, Simon
      Sener, M. Fuat
      Senses, Mine Zeynep
      Shapiro, Joseph S.
      Shiells, Clinton
      Shikher, Serge
      Shy, Oz
      Silva, Joana
      Silva, Peri
      Simonovska, Ina
      Sivadasan, Jagadeesh
      Skeath, Susan E.
      Skiba, Alexandre
      Slaughter, Matthew J.
      Slemrod, Joel
      Smith, Pamela J.
      Soderbery, Anson
      Spatafora, Nikola
      Spearot, Alan
      Spilimbergo, Antonio
      Sposi, Michael
      Spulber, Daniel F.
      Srinivasan, T. N.
      Staiger, Robert W.
      Stein, Ernesto Hugo
      Stiegert, Kyle W.
      Stone, Joe A.
      Subramanian, Arvind
      Suranovic, Steve
      Swenson, Deborah
      Syropoulos, Constantinos
      Takacs, Wendy
      Tamirisa, Natalia T.
      Tan, Ling Hui
      Tang, Heiwai
      Tarr, David G.
      Taylor, Alan M.
      Thierfelder, Karen
      Thompson, Aileen
      Thompson, Henry
      Thursby, Marie
      Timoshenko, Olga A.
      Tintelnot, Felix
      Tokarick, Stephen
      Tomlin, Kasaundra
      Tornell, Aaron
      Tovar, Patricia
      Tower, Edward
      Trindade, Vitor M.
      Turunen-Red, Arja H.
      Tybout, James
      Unteroberdoerster, Olaf
      van den Berg, Hendrik
      van Wincoop, Eric
      Vanek, Jaroslav
      Vogel, Jonathan
      Wacziarg, Romain
      Wagle, Swarnim
      Waldfogel, Joel
      Waldkirch, Andreas
      Wall, Howard J.
      Walmsley, Terrie
      Wan, Henry Y. Jr.
      Wang, Miao
      Wang, Shengzu
      Wang, Xiao
      Wang, Zhi
      Waugh, Michael
      Wei, Shang-Jin
      Weinstein, David
      Williamson, Jeffrey G.
      Wilson, John D.
      Wilson, Wesley W.
      Winchester, Niven
      Wong, Kar-Yiu
      Wonnacott, Paul
      Wooster, Rossitza B.
      Wright, Greg
      Wu, Xiaodong
      Xiang, Chong
      Xu, Yi (Daniel)
      Yamarik, Steven
      Yamawaki, Hideki
      Yang, Lynn (Guifang)
      Yarbrough, Beth V.
      Yasar, Mahmut
      Yeaple, Stephen
      Yeung, Yin Bernard
      Yi, Kei-Mu
      Yilmazkuday, Hakan
      Yotov, Yoto
      Yun, Kwan Koo
      Zhang, Jing
      Zhou, Haiwen
      Zhu, Susan Chun
      Zimring, Assaf
Unknown location (on)
topbot
   (15)
      Amano, Akihiro
      Gao, Ting
      Gaspar, Jess W.
      Hunter, Linda
      Inoue, Tadashi
      Lu, Meng
      May, Justin
      Minabe, Nobuo
      Murray, Tracy
      Pearce, Ivor F.
      Roy, Suddhasatwa
      Shakurova, Juliya
      Travis, William P.
      Uekawa, Yasuo
      Yavas, Cemile
topRETURN