RETURN
 ···

Chen, Cheng

Ph.D. 2014  Princeton
Location (2014): Hong Kong
Sibling(s)
29 listed
Antràs, Pol
Atkin, David
Bonfatti, Roberto
Brambilla, Irene
Breinlich, Holger
Carmichael, Calum M.
Costinot, Arnaud
Donaldson, Dave
Faber, Benjamin
Fajgelbaum, Pablo
Harrison, Ann E.
Iacovone, Leonardo
Keuschnigg, Christian
Krishna, Kala
Levinsohn, James A.
Luong, Tuan Anh
Muûls, Mirabelle
Ossa, Ralph
Pavcnik, Nina
Petropoulou, Dimitra
Podhorsky, Andrea
Porto, Guido G.
Rauch, Ferdinand
Richardson, Martin D.
Rodrik, Dani
Saggi, Kamal
Święcki, Tomasz
Vogel, Jonathan
Wu, Xiaodong
Cousin(s)
123 listed
Ahn, JaeBin
Ahsan, Reshad
Balding, Christopher
Baldwin, Richard E.
Beaulieu, Eugene C.
Behar, Alberto
Benarroch, Michael
Berthelon, Matias
Blonigen, Bruce A.
Bradford, Scott Charles
Campbell, Douglas L.
Cheong, David
Cheong, Juyoung
Cherniwchan, Jevan
Clerides, Sofronis
Collins, Susan M.
Coniglio, Nicola Daniele
Coșar, A. Kerem
DeRemer, David
Dean, Judith M.
di Giovanni, Julian
Evans, Carolyn L.
Feehan, James
Feenstra, Robert C.
Forslid, Rikard
Francis, John
Friberg, Richard
Gang, Ira N.
Gazel, Ricardo C.
Ghironi, Fabio
Haaland, Jan I.
Hakobyan, Shushanik
Handley, Kyle
Hanson, Gordon H.
Head, C. Keith
Hellerstein, Rebecca
Henn, Christian
Horstman, Ignatius
Ichino, Yasukazu
Iranzo, Susana
Ivus, Olena
Jaimovich, Dany
Johnson, Robert C.
Kamal, Fariha
Karacaovali, Baybars
Kee, Hiau Looi
Kehoe, Timothy
Kersting, Erasmus
Kiyota, Kozo
Klimenko, Mikhail M.
Kohli, Ulrich
Kokko, Ari
Koopman, Bob
Lake, James
Larch, Mario
Li, Zhiyuan
Limão, Nuno
Linask, Maia
Liu, Xuepeng
Ma, Hong
Madan, Vibhas
Madsen, Jakob B.
Maechler, Andrea M.
Marchand, Beyza Ural
Markusen, James R.
Michalski, Tomasz
Mishra, Prachi
Miyagiwa, Kaz
Mshomba, Richard E.
Muendler, Marc-Andreas
Okubo, Toshihiro
Ottaviano, Gianmarco I. P.
Paz, Lourenço
Petsas, Iordanis
Pham, Cong S.
Pierce, Justin R.
Pierola, Martha Denisse
Raff, Horst
Rahman, Ahmed
Ricci, Luca Antonio
Riker, David
Robert-Nicoud, Frédéric
Rutherford, Thomas F.
Ryan, Cillian
Salvatici, Luca
Schmitt, Nicolas
Sener, M. Fuat
Sgro, Pasquale
Sheng, Liugang
Silva, Joana
Silva, Peri
Slaughter, Matthew J.
Soderbery, Anson
Spilimbergo, Antonio
Stein, Ernesto Hugo
Sui, Sui
Sundaram, Asha
Suranovic, Steve
Swenson, Deborah
Taylor, Alan M.
Tomiura, Eiichi
Tornell, Aaron
Tovar, Patricia
Trionfetti, Federico
Ulltveit-Moe, Karen-Helene (ne Midelfart)
Ulubasoglu, Mehmet Ali
Utar, Hâle
Utar, Hâle
Van Assche, Ari
Vesselovsky, Mykyta
Vézina, Pierre-Louis
Waldkirch, Andreas
Wang, Yanling
Wei, Shang-Jin
Wong, Kar-Yiu
Wright, Greg
Xu, Yi (Daniel)
Yang, Tzu-Han Maria
Yotov, Yoto
Yu, Miaojie
Yun, Kwan Koo
Zanardi, Maurizio
Zhao, Laixun (Lex)