RETURN
 ···

Grinols, Earl L.

Ph.D. 1977
MIT
Sibling(s)
42 listed
Beaulieu, Eugene C.
Bhagwati, Jagdish N.
Blomström, Magnus
Brecher, Richard A.
Davis, Donald R.
Dehejia, Vivek
Desmet, Klaus
Dinopoulos, Elias
Feenstra, Robert C.
Findlay, Ronald E.
Freund, Caroline
Gaspar, Jess W.
Gokcekus, Omer
Graham, Edward M.
Grossman, Gene M.
Grubert, Harry
Hazari, Bharat
Hoon, Hian Teck
Hymer, Stephen
Irwin, Douglas A.
Jones, Ronald W.
Krishna, Pravin
Lapan, Harvey
Limão, Nuno
Ludema, Rodney D.
Magee, Stephen P.
Messerlin, Patrick A.
Mishra, Prachi
Mitra, Devashish
Mundell, Robert A.
Norman, Victor D.
Obstfeld, Maurice
Özden, Çaglar
Ranjan, Priya
Rosendorff, B. Peter
Subramanian, Arvind
Traça, Daniel
Vanek, Jaroslav
Wan, Henry Y. Jr.
Willmann, Gerald
Wilson, John D.
Wooton, Ian
Cousin(s)
132 listed
Amano, Akihiro
Anderson, James E.
Anderson, Kym
Appleyard, Dennis
Arndt, Sven W.
Baier, Scott L.
Baldwin, Richard E.
Benarroch, Michael
Bergstrand, Jeffrey
Bertrand, Trent
Blackhurst, Richard
Blanchard, Emily J.
Bond, Eric W.
Bouet, Antoine
Bown, Chad P.
Branstetter, Lee G.
Broda, Christian
Burgess, David F.
Cadot, Olivier
Cardebat, Jean-Marie
Casella, Alessandra
Chang, Winston W.
Choudhri, Ehsan U.
Collins, Susan M.
Conway, Patrick J.
Corden, W. Max
Davidson, Carl
Dean, Judith M.
Deardorff, Alan V.
Dee, Philippa
Dei, Fumio
Donnenfeld, Shabtai
Dornbusch, Rudiger
Drabek, Zdenek
Ekholm, Karolina
Estevadeordal, Antoni
Ethier, Wilfred J.
Evans, Carolyn L.
Facchini, Giovanni
Falvey, Rodney
Feldman, David H.
Fernández, Raquel
Flam, Harry
Foley, C. Fritz
Frankel, Jeffrey A.
Fung, K. C.
Furusawa, Taiji
Gandolfo, Giancarlo
Gang, Ira N.
Gazel, Ricardo C.
Gervais, Jean-Philippe
Gestrin, Michael
Ghosh, Madanmohan
Gilbert, John
Grubel, Herbert
Haaland, Jan I.
Hamada, Koichi
Hartigan, James C.
Hazard, Heather A.
Helpman, Elhanan
James, Sallie
Kaempfer, William H.
Kamath, Shyam J.
Kimura, Fukunari
Konishi, Hideo
Kowalczyk, Carsten
Kreinin, Mordechai E.
Krugman, Paul R.
Laborde, David
Lawrence, Robert Z.
Lederman, Daniel
Madsen, Jakob B.
Marjit, Sugata
Martin, John P.
Matschke, Xenia
McCulloch, Rachel
McDonald, Bradley J.
McKibbin, Warwick J.
Michalski, Tomasz
Minabe, Nobuo
Miyagiwa, Kaz
Moore, Michael O.
Mshomba, Richard E.
Mussa, Michael L.
Mutti, John
Neary, J. Peter
Oda, Masao
Oh, Chang Hoon
Ohyama, Michihiro
Piñera, José
Pomfret, Richard
Pugel, Thomas A.
Razin, Assaf
Riker, David
Ripoll, Marla
Roberts, Bee Yan
Robinson, Sherman
Roland-Holst, David
Romalis, John
Roningen, Vernon Oley
Ruane, Frances
Rugman, Alan
Rutherford, Thomas F.
Sanyal, Kalyan K.
Silva, Peri
Smith, Pamela J.
Snape, Richard
Södersten, Bo
Spilimbergo, Antonio
Sui, Sui
Suranovic, Steve
Takayama, Akira
Taylor, M. Scott
Tomiura, Eiichi
Tornell, Aaron
Tybout, James
Uekawa, Yasuo
Ulltveit-Moe, Karen-Helene (ne Midelfart)
Unteroberdoerster, Olaf
Valenzuela, Ernesto
van den Berg, Hendrik
van Wincoop, Eric
Whalley, John
Williamson, Jeffrey G.
Winston, Ashley
Wonnacott, Ronald J.
Xu, Bin
Yamawaki, Hideki
Yeung, Yin Bernard
Yomogida, Morihiro
Young, Alwyn
Yun, Kwan Koo