RETURN
 ···

Baldwin, Richard E.

Ph.D. 1986  MIT
Location (2014): Graduate Institute
Sibling(s)
32 listed
Anderson, James E.
Aw, Bee Yan
Bergstrand, Jeffrey
Blanchard, Emily J.
Bown, Chad P.
Burgess, David F.
Chen, Natalie
Collins, Susan M.
Davidson, Carl
Feenstra, Robert C.
Fung, K. C.
Furusawa, Taiji
Hanson, Gordon H.
Head, C. Keith
Kimura, Fukunari
Klimenko, Mikhail M.
Magee, Christopher S. P.
Matschke, Xenia
McDonald, Bradley J.
Moore, Michael O.
Mutti, John
Ricci, Luca Antonio
Riker, David
Slaughter, Matthew J.
Smith, Pamela J.
Spilimbergo, Antonio
Swenson, Deborah
Tomiura, Eiichi
Tornell, Aaron
Tybout, James
van den Berg, Hendrik
Yun, Kwan Koo
Cousin(s)
162 listed
Ahn, JaeBin
Ahsan, Reshad
Anderson, Kym
Antràs, Pol
Appleyard, Dennis
Arndt, Sven W.
Atkin, David
Balding, Christopher
Bastos, Paulo Sergio Rodrigues
Beaulieu, Eugene C.
Behar, Alberto
Benarroch, Michael
Berthelon, Matias
Bhagwati, Jagdish N.
Blackhurst, Richard
Blonigen, Bruce A.
Bouet, Antoine
Bradford, Scott Charles
Brambilla, Irene
Branstetter, Lee G.
Brecher, Richard A.
Cadot, Olivier
Campbell, Douglas L.
Campbell, Neil
Carmichael, Calum M.
Chen, Cheng
Cheong, Juyoung
Choudhri, Ehsan U.
Conway, Patrick J.
Corden, W. Max
Costinot, Arnaud
Dean, Judith M.
Dehejia, Vivek
di Giovanni, Julian
Donnenfeld, Shabtai
Dornbusch, Rudiger
Estevadeordal, Antoni
Evans, Carolyn L.
Evenett, Simon J.
Fajgelbaum, Pablo
Feehan, James
Feldman, David H.
Foley, C. Fritz
Foster-McGregor, Neil
Friberg, Richard
Gang, Ira N.
Garetto, Stefania
Gazel, Ricardo C.
Ghironi, Fabio
Gilbert, John
Gokcekus, Omer
Gourdon, Julien
Grether, Jean-Marie
Grinols, Earl L.
Grubel, Herbert
Haaland, Jan I.
Hamada, Koichi
Handley, Kyle
Harrison, Ann E.
Hartigan, James C.
Hazard, Heather A.
Hazari, Bharat
Hellerstein, Rebecca
Helpman, Elhanan
Henn, Christian
Ichino, Yasukazu
Iranzo, Susana
Ivus, Olena
Johnson, Robert C.
Jones, Ronald W.
Kaempfer, William H.
Karacaovali, Baybars
Kee, Hiau Looi
Kehoe, Timothy
Keuschnigg, Christian
Kokko, Ari
Kreinin, Mordechai E.
Krishna, Kala
Lake, James
Lapan, Harvey
Lawrence, Robert Z.
Levinsohn, James A.
Li, Zhiyuan
Limão, Nuno
Liu, Xuepeng
Luong, Tuan Anh
Ma, Hong
Madan, Vibhas
Madsen, Jakob B.
Magee, Stephen P.
Marchand, Beyza Ural
Matsuyama, Kiminori
McCulloch, Rachel
McKibbin, Warwick J.
Michalski, Tomasz
Mishra, Prachi
Miyagiwa, Kaz
Mshomba, Richard E.
Muendler, Marc-Andreas
Mundell, Robert A.
Mussa, Michael L.
Nicita, Alessandro
Norman, Victor D.
O'Rourke, Kevin H.
Olarreaga, Marcelo
Ono, Yoshiyasu
Pavcnik, Nina
Paz, Lourenço
Petsas, Iordanis
Pham, Cong S.
Pierce, Justin R.
Piñera, José
Podhorsky, Andrea
Pomfret, Richard
Porto, Guido G.
Pugel, Thomas A.
Rahman, Ahmed
Ramondo, Natalia
Razin, Assaf
Richardson, Martin D.
Robinson, Sherman
Rodrik, Dani
Roland-Holst, David
Roningen, Vernon Oley
Rugman, Alan
Rutherford, Thomas F.
Ryan, Cillian
Saggi, Kamal
Salvatici, Luca
Schmitt, Nicolas
Sener, M. Fuat
Sgro, Pasquale
Silva, Joana
Silva, Peri
Soderbery, Anson
Södersten, Bo
Stein, Ernesto Hugo
Sui, Sui
Suranovic, Steve
Tan, Ling Hui
Taylor, Alan M.
Tovar, Patricia
Ulltveit-Moe, Karen-Helene (ne Midelfart)
Ulubasoglu, Mehmet Ali
Van Assche, Ari
van Wincoop, Eric
Vesselovsky, Mykyta
Vogel, Jonathan
Wan, Henry Y. Jr.
Wang, Yanling
Wei, Shang-Jin
Whalley, John
Wittayarungruangsri, Sarut
Wong, Kar-Yiu
Wonnacott, Ronald J.
Wright, Greg
Wu, Xiaodong
Yamawaki, Hideki
Yang, Tzu-Han Maria
Yu, Miaojie
Yu, Zhihong
Zhao, Laixun (Lex)