Sorted by Year of Highest Degree

RETURN
1883   (1)
topbot
      Taussig, Frank W.
1906   (1)
topbot
      von Mises, Ludvig
1907   (1)
topbot
      Heckscher, Eli F.
1922   (1)
topbot
      Viner, Jacob
1924   (1)
topbot
      Ohlin, Bertil
1925   (2)
topbot
      Haberler, Gottfried
      Robinson, Joan V.
1928   (1)
topbot
      Leontief, Wassily
1933   (1)
topbot
      Meade, James
1936   (1)
topbot
      Scitovsky, Tibor
1938   (2)
topbot
      Kindleberger, Charles P.
      Stolper, Wolfgang
1941   (1)
topbot
      Samuelson, Paul A.
1942   (2)
topbot
      Metzler, Lloyd A.
      Vernon, Raymond
1943   (1)
topbot
      Lerner, Abba P.
1950   (2)
topbot
      Baldwin, Robert E.
      Chenery, Hollis B.
1951   (1)
topbot
      Chipman, John
1952   (1)
topbot
      Ingram, James C.
1953   (1)
topbot
      Pearce, Ivor F.
1955   (2)
topbot
      Kreinin, Mordechai E.
      Michaely, Michael
1956   (5)
topbot
      Corden, W. Max
      Jones, Ronald W.
      Kemp, Murray C.
      Mundell, Robert A.
      Rybczynski, Tadeusz M.
1958   (6)
topbot
      Caves, Richard E.
      Johnson, Harry G.
      Krueger, Anne O.
      Lancaster, Kelvin J.
      Stern, Robert M.
      Vanek, Jaroslav
1959   (4)
topbot
      Balassa, Béla A.
      Kenen, Peter
      Wonnacott, Paul
      Wonnacott, Ronald J.
1960   (3)
topbot
      Findlay, Ronald E.
      Frank, Isaiah
      Hymer, Stephen
1961   (4)
topbot
      Lipsey, Robert
      Travis, William P.
      Wan, Henry Y. Jr.
      Williamson, Jeffrey G.
1962   (6)
topbot
      Cooper, Richard N.
      Lloyd, Peter J.
      Snape, Richard
      Srinivasan, T. N.
      Takayama, Akira
      van de Klundert, Theo
1963   (6)
topbot
      Amano, Akihiro
      Gray, H. Peter
      Grubel, Herbert
      Guha, Ashok
      Hufbauer, Gary Clyde
      Melitz, Jacques
1964   (3)
topbot
      Arndt, Sven W.
      Maneschi, Andrea
      Södersten, Bo
1965   (3)
topbot
      Barfield, Claude E.
      Hamada, Koichi
      Minabe, Nobuo
1966   (4)
topbot
      Appleyard, Dennis
      Bardhan, Pranab
      Melvin, James R.
      Uekawa, Yasuo
1967   (3)
topbot
      Bhagwati, Jagdish N.
      Finger, J. Michael
      Ruffin, Roy
1968   (6)
topbot
      Blackhurst, Richard
      Chang, Winston W.
      Diewert, W. Erwin
      Dixit, Avinash K.
      Evans, H. David
      Gandolfo, Giancarlo
1969   (9)
topbot
      Anderson, James E.
      Batra, Raveendra N.
      Bertrand, Trent
      Grubert, Harry
      Magee, Stephen P.
      Murray, Tracy
      Onida, Fabrizio
      Otani, Yoshihiko
      Razin, Assaf
1970   (9)
topbot
      Ethier, Wilfred J.
      Leamer, Edward E.
      MacLaren, Donald
      MacPhee, Craig R.
      Obstfeld, Maurice
      Richardson, J. David
      Robinson, Sherman
      Tarr, David G.
      Woodland, Alan
1971   (10)
topbot
      Brecher, Richard A.
      Burgess, David F.
      Deardorff, Alan V.
      Dornbusch, Rudiger
      Lapan, Harvey
      Mayer, Wolfgang
      Messerlin, Patrick A.
      Ray, Edward J.
      Saxonhouse, Gary R.
      Tower, Edward
1972   (5)
topbot
      Dixon, Peter B.
      Fujita, Masahisa
      Norman, Victor D.
      Ohyama, Michihiro
      Roningen, Vernon Oley
1973   (8)
topbot
      Hazari, Bharat
      Hillman, Arye L.
      Markusen, James R.
      McCulloch, Rachel
      Schott, Jeffrey
      Smith, Alasdair
      Whalley, John
      Wood, Adrian
1974   (13)
topbot
      Choudhri, Ehsan U.
      Graham, Edward M.
      Helpman, Elhanan
      Martin, John P.
      Mussa, Michael L.
      Mutti, John
      Petit, Marilu
      Piñera, José
      Pomfret, Richard
      Rugman, Alan
      Schweinberger, Albert
      Thursby, Marie
      Yun, Kwan Koo
1975   (7)
topbot
      Cassing, James H.
      de Melo, Jaime
      Falvey, Rodney
      Harris, Richard G.
      Long, Ngo Van
      Milner, Chris
      Thisse, Jacques-François
1976   (10)
topbot
      Eaton, Jonathan
      Feinberg, Robert
      Kierzkowski, Henryk I.
      Kohli, Ulrich
      Lahiri, Sajal
      Petri, Peter
      Svensson, Lars E. O.
      Takacs, Wendy
      Vousden, Neil
      Yu, Eden Siu-Hung
1977   (9)
topbot
      Anderson, Kym
      Baum, Christopher F.
      Das, Satya P.
      Grinols, Earl L.
      Krugman, Paul R.
      Pomery, John G.
      Riezman, Raymond G.
      Sapir, André
      Stone, Joe A.
1978   (14)
topbot
      Choi, E. Kwan
      Clark, Don P.
      Coe, David
      Frankel, Jeffrey A.
      Fukushima, Takashi
      Inoue, Tadashi
      Lawrence, Robert Z.
      Neary, J. Peter
      Panagariya, Arvind
      Pugel, Thomas A.
      Sgro, Pasquale
      Tyers, Rodney
      Urata, Shujiro
      Winters, L. Alan
1979   (15)
topbot
      Barua, Alokesh
      Bond, Eric W.
      Brander, James A.
      Donnenfeld, Shabtai
      Hartigan, James C.
      Herander, Mark G.
      Itoh, Motoshige
      Kaempfer, William H.
      Kehoe, Timothy
      Oda, Masao
      Ono, Yoshiyasu
      Ruane, Frances
      Spencer, Barbara J.
      Spulber, Daniel F.
      Wilson, John D.
1980   (11)
topbot
      Aw, Bee Yan
      Bowen, Harry P.
      Cheng, Leonard
      Gereffi, Gary
      Grossman, Gene M.
      Jensen, Richard A.
      Roberts, Mark J.
      Sachs, Jeffrey D.
      Sanyal, Kalyan K.
      Tybout, James
      Viaene, Jean-Marie A.
1981   (10)
topbot
      Bergstrand, Jeffrey
      Feenstra, Robert C.
      Flam, Harry
      Horstman, Ignatius
      Kanbur, Ravi
      Maskus, Keith E.
      Nelson, Douglas R.
      Sanna Randaccio, Francesca
      Tawada, Makoto
      Thompson, Henry
1982   (11)
topbot
      Davidson, Carl
      Drabek, Zdenek
      Faini, Riccardo
      Feldman, David H.
      Harrison, Glenn W.
      Lundborg, Per
      Martin, Will
      Schiff, Maurice
      Tran-Nam, Binh
      Wooton, Ian
      Yamawaki, Hideki
1983   (13)
topbot
      Beladi, Hamid
      Blomström, Magnus
      Dee, Philippa
      Gang, Ira N.
      Hertel, Thomas W.
      Horn, Henrik
      Hwang, Hong
      Kovenock, Daniel J.
      Matusz, Steven J.
      Sawyer, W. Charles
      Shimomura, Koji
      Wong, Kar-Yiu
      Yarbrough, Beth V.
1984   (11)
topbot
      Brown, Drusilla K.
      Collins, Susan M.
      Conway, Patrick J.
      Elliott, Kimberly
      Fung, K. C.
      Haaland, Jan I.
      Krishna, Kala
      Shelburne, Robert C.
      Venables, Anthony
      Wagner, Joachim
      Yeung, Yin Bernard
1985   (18)
topbot
      Chadha, Rajesh
      Dean, Judith M.
      Dei, Fumio
      Devadoss, Stephen
      Dinopoulos, Elias
      Fisher, Eric O.
      Koopman, Bob
      Marjit, Sugata
      Mikic, Mia
      Miyagiwa, Kaz
      Rauch, James E.
      Rodrik, Dani
      Roland-Holst, David
      Romer, David
      Segerstrom, Paul S.
      Shiells, Clinton
      Staiger, Robert W.
      Turunen-Red, Arja H.
1986   (15)
topbot
      Bagwell, Kyle
      Baldwin, Richard E.
      Bohara, Alok K.
      Carmichael, Calum M.
      Gerber, James
      Hines, James R. Jr.
      Kamath, Shyam J.
      Kohler, Wilhelm K.
      McKibbin, Warwick J.
      Rose, Andrew K.
      Schmitt, Nicolas
      Shy, Oz
      Subramanian, Arvind
      Wigle, Randy
      Wilson, Wesley W.
1987   (17)
topbot
      Abraham, Filip
      Brown, John C.
      Copeland, Brian R.
      Fernández, Raquel
      Ferrantino, Michael J.
      Fischer, Ronald D.
      Gaisford, James D.
      Gatsios, Konstantine
      Keuschnigg, Christian
      Leidy, Michael
      Matsuyama, Kiminori
      Mátyás, László
      Michael, Michael S.
      Romero, Josée
      Rutherford, Thomas F.
      Ryan, Cillian
      Tornell, Aaron
1988   (22)
topbot
      Beghin, John
      Casella, Alessandra
      Elmslie, Bruce
      Francois, Joseph
      Hazard, Heather A.
      Hoekman, Bernard
      Hunter, Linda
      Irwin, Douglas A.
      Knetter, Michael M.
      Kowalczyk, Carsten
      Lee, Honggue
      Levinsohn, James A.
      Michaelis, Jochen
      Moore, Michael O.
      Plummer, Michael G.
      Prusa, Thomas J.
      Rattsø, Jørn
      Reinert, Kenneth A.
      Tokarick, Stephen
      Uvalic, Milica
      van Marrewijk, Charles
      Wakasugi, Ryuhei
1989   (21)
topbot
      Bouet, Antoine
      Brainard, S. Lael
      Butler, Alison
      Feehan, James
      Fontagné, Lionel
      Gandal, Neil
      Lovely, Mary E.
      Madan, Vibhas
      Manasse, Paolo
      McDonald, Bradley J.
      Mitchell, Shannon K.
      O'Rourke, Kevin H.
      Richardson, Martin D.
      Skeath, Susan E.
      Suranovic, Steve
      Syropoulos, Constantinos
      Takemori, Shumpei
      van den Berg, Hendrik
      van Wincoop, Eric
      Wall, Howard J.
      Wright, Donald
1990   (16)
topbot
      Abe, Kenzo
      Ben-David, Dan
      Dutz, Mark A.
      Haskel, Jonathan
      Hoon, Hian Teck
      Ishikawa, Jota
      Konrad, Kai A.
      Krupp, Corinne M.
      Ludema, Rodney D.
      Perroni, Carlo
      Ries, John C.
      Song, E. Young
      Trefler, Daniel
      Veugelers, Reinhilde
      Yi, Kei-Mu
      Young, Alwyn
1991   (23)
topbot
      Bernard, Andrew B.
      Brakman, Steven
      Cadot, Olivier
      Collie, David
      Creane, Anthony
      Feeney, JoAnne
      Gawande, Kishore S.
      Harrigan, James
      Harrison, Ann E.
      Kimura, Fukunari
      Lai, Edwin
      Ma, Yue
      Motta, Massimo
      Navaretti, Giorgio Barba
      Pesenti, Paolo A.
      Raff, Horst
      Raimondos-Møller, Pascalis
      Skaksen, Jan Rose
      Swenson, Deborah
      Taylor, M. Scott
      Thompson, Aileen
      Verdier, Thierry
      Weinstein, David
1992   (27)
topbot
      Anwar, Sajid
      Bandyopadhyay, Subhayu
      Benarroch, Michael
      Davis, Donald R.
      De Benedictis, Luca
      Echevarria, E. Christina
      Goldberg, Pinelopi Koujianou (Penny)
      Hanson, Gordon H.
      Haufler, Andreas
      Haveman, Jon D.
      Head, C. Keith
      Jensen, Bjarne S.
      Kokko, Ari
      Kortum, Samuel
      Madsen, Jakob B.
      Marin, Dalia
      McLaren, John
      Mshomba, Richard E.
      Santos Silva, Joao M.C.
      Sayan, Serdar
      Smith, Pamela J.
      Tan, Ling Hui
      Taylor, Alan M.
      Thierfelder, Karen
      Tomiura, Eiichi
      Wei, Shang-Jin
      Yi, Sang-Seung
1993   (15)
topbot
      Aaronson, Susan A.
      Adams, Laurel A.
      Estevadeordal, Antoni
      Ghosh, Sucharita
      Glass, Amy J.
      Jensen, J. Bradford
      Konan, Denise Eby
      Lutz, Stefan
      Ohno, Yuka
      Qiu, Larry Dongxiao
      Rodríguez-Clare, Andrés
      Rosendorff, B. Peter
      Stiegert, Kyle W.
      Yang, Tzu-Han Maria
      Zhao, Laixun (Lex)
1994   (29)
topbot
      Bernhofen, Daniel M.
      Desdoigts, Alain
      Forslid, Rikard
      Furusawa, Taiji
      Gallaway, Michael P.
      Gazel, Ricardo C.
      Gokcekus, Omer
      Greaney, Theresa
      Herguera, Íñigo
      Janeba, Eckhard
      Kaneda, Mitsuhiro "Mitch"
      Kibritçioğlu, Aykut
      Konings, Jozef
      Konishi, Hideo
      Kujal, Praveen
      Leahy, Dermot M.
      Levy, Philip I.
      Maggi, Giovanni
      Marcouiller, Douglas W.
      Okawa, Masayuki
      Osang, Thomas
      Slaughter, Matthew J.
      Smulders, Sjak
      Spilimbergo, Antonio
      Stein, Ernesto Hugo
      Tajoli, Lucia
      Wälde, Klaus
      Wang, Zhi
      Weinhold, Diana
1995   (24)
topbot
      Balistreri, Edward J.
      Blonigen, Bruce A.
      Co, Catherine Y.
      Dehejia, Vivek
      Ekholm, Karolina
      Evenett, Simon J.
      Geide-Stevenson, Doris
      Grether, Jean-Marie
      Hakura, Dalia
      Hummels, David
      Ju, Jiandong
      Keller, Wolfgang
      Krishna, Pravin
      Moner-Colonques, Rafael
      Montagna, Catia
      Nair-Reichert, Usha
      Robertson, Peter E.
      Saggi, Kamal
      Stibora, Joachim
      Tombazos, Christis
      Vandenbussche, Hylke
      Ventura, Jaume
      Weichenrieder, Alfons J.
      Xu, Bin
1996   (32)
topbot
      Ahn, Dukgeun
      Antweiler, Werner
      Baier, Scott L.
      Bergin, Paul R.
      Branstetter, Lee G.
      Brülhart, Marius
      Buch, Claudia
      Cameron, Lisa
      Campbell, Neil
      Chau, Nancy H.
      Dewit, Gerda
      Goh, Ai-Ting
      Hamilton, Stephen F.
      Jensen, Paul E.
      Kikuchi, Toru
      Lorz, Oliver
      Lundan, Sarianna M.
      Mazumdar, Joy
      Mitra, Devashish
      Olarreaga, Marcelo
      Olivier, Jacques
      Park, Jee-Hyeong
      Redding, Stephen J.
      Ricci, Luca Antonio
      Riker, David
      Roy, Suddhasatwa
      Traça, Daniel
      Trionfetti, Federico
      Ulltveit-Moe, Karen-Helene (ne Midelfart)
      van Ypersele, Tanguy
      Yamarik, Steven
      Žigić, Krešimir
1997   (20)
topbot
      Amiti, Mary
      Beaulieu, Eugene C.
      Chisik, Richard A.
      Djankov, Simeon D.
      Fabling, Richard
      Freund, Caroline
      Friberg, Richard
      Gaspar, Jess W.
      Greenaway, David
      Harris, Mark N.
      Kim, Young-Han
      Klimenko, Mikhail M.
      Magee, Christopher S. P.
      Puga, Diego
      Qi, Ling
      Ranjan, Priya
      Robertson, Raymond
      Spatafora, Nikola
      Tamirisa, Natalia T.
      Walkenhorst, Peter
1998   (33)
topbot
      Basu, Arnab K.
      Blyde, Juan S.
      Bradford, Scott Charles
      Chakrabarti, Avik
      Clerides, Sofronis
      Damijan, Jože P.
      Debaere, Peter M.
      Desai, Mihir A.
      Desmet, Klaus
      Ederington, Josh
      Epifani, Paolo
      Fosfuri, Andrea
      Gao, Ting
      Gaston, Noel G.
      Gilbert, John
      Hansen, Per Svejstrup
      Heinrich, Jeffery S.
      Martinez-Zarzoso, Inma
      McCalman, Phillip J.
      Norbäck, Pehr-Johan
      Oslington, Paul
      Ottaviano, Gianmarco I. P.
      Özden, Çaglar
      Pennings, Enrico
      Persson, Lars
      Picard Pierre M.
      Ruiz, Juan M.
      Tomlin, Kasaundra
      Trask, Kathleen A.
      Turrini, Alessandro
      Unteroberdoerster, Olaf
      Wacziarg, Romain
      Yang, Lynn (Guifang)
1999   (29)
topbot
      Andriamananjara, Soamiely
      Autor, David H.
      Bown, Chad P.
      Chang, Won
      Davies, Ronald B.
      Demiroglu, Ufuk
      Edmonds, Eric V.
      Elliott, Robert J. R.
      Evans, Carolyn L.
      Ganslandt, Mattias
      Gervais, Jean-Philippe
      Ghosh, Madanmohan
      Görg, Holger
      Javorcik, Beata Smarzynska
      Kneller, Richard
      Lai, Huiwen
      Maechler, Andrea M.
      McAusland, Carol
      McDaniel, Christine A.
      Naito, Takumi
      Nocke, Volker
      Pavcnik, Nina
      Schott, Peter K.
      Schröder, Philipp J.H.
      Sener, M. Fuat
      Urban, Dieter
      Walmsley, Terrie
      Yavas, Cemile
      Yu, Zhihao
2000   (41)
topbot
      Abrego, Lisandro
      Alessandria, George
      Cardebat, Jean-Marie
      Conconi, Paola
      Crozet, Matthieu
      Cuñat, Alejandro
      Das, Gouranga G.
      Dasgupta, Indro
      Dutt, Pushan
      Duttagupta, Rupa
      Eckel, Carsten
      Endoh, Masahiro
      Fink, Carsten
      Fox, Alan
      Fugazza, Marco
      Galiani, Sebastian
      Gundlach, Erich
      Hillberry, Russell
      Kayalica, M. Özgür
      Kee, Hiau Looi
      Mathä, Thomas
      Mayer, Thierry
      Melitz, Marc
      Moenius, Johannes
      Mukherjee, Arijit
      Munch, Jakob Roland
      Nicolini, Rosella
      Nitsch, Volker
      Ohashi, Hiroshi
      Oladi, Reza
      Overman, Henry
      Pflüger, Michael P.
      Rajan, Ramkishen S.
      Ripoll, Marla
      Salvatici, Luca
      Scheve, Kenneth F.
      Takarada, Yasuhiro
      Trindade, Vitor M.
      Willmann, Gerald
      Wu, Xiaodong
      Yeaple, Stephen
2001   (25)
topbot
      Becker, Sascha O.
      Broda, Christian
      Chen, Natalie
      Crowley, Meredith A.
      Egger, Peter
      Facchini, Giovanni
      Foster, Neil
      Francis, John
      Ishii, Jun
      Kandogan, Yener
      Lamorgese, Andrea R.
      Lederman, Daniel
      Limão, Nuno
      Mirza, Daniel
      Nocco, Antonella
      Romalis, John
      Ryan, Michael
      Strauss-Kahn, Vanessa
      Sturm, Daniel
      Tekin-Koru, Ay├ža
      van Biesebroeck, Jo
      Waldkirch, Andreas
      Yin, Xiaopeng
      Zanardi, Maurizio
      Zhu, Susan Chun
2002   (28)
topbot
      Baggs, Jen
      Blalock, Garrick
      Castellani, Davide
      Chang, Pao-Li
      Chung, Chul
      de Sousa, José
      Fernandes, Ana Margarida
      Foley, C. Fritz
      Hallak, Juan Carlos
      Ichino, Yasukazu
      Ito, Keiko
      Kiyota, Kozo
      Kreickemeier, Udo
      Muendler, Marc-Andreas
      Ornelas, Emanuel
      Petsas, Iordanis
      Porto, Guido G.
      Robert-Nicoud, Frédéric
      Rossi-Hansberg, Esteban
      Santos-Paulino, Amelia U.
      Straume, Odd Rune
      Tenreyro, Silvana
      Winchester, Niven
      Wooster, Rossitza B.
      Xiang, Chong
      Yanase, Akihiko
      Yasar, Mahmut
      Zhou, Haiwen
2003   (24)
topbot
      Altomonte, Carlo
      Antràs, Pol
      Behrens, Kristian
      Berthelon, Matias
      Besedeš, Tibor
      Blum, Bernardo S.
      Bridgman, Benjamin
      Chiquiar, Daniel
      Fitzgerald, Doireann
      Gancia, Gino
      Hellerstein, Rebecca
      Iranzo, Susana
      Kouliavtsev, Mikhail
      Li, Changying
      Liebman, Benjamin
      Matschke, Xenia
      Mayda, Anna Maria
      Reimer, Jeffrey J.
      Skiba, Alexandre
      Wang, Yanling
      Woerz, Julia
      Yildiz, Halis Murat
      Yomogida, Morihiro
      Zissimos, Ben
2004   (27)
topbot
      Atolia, Manoj
      Blanchard, Emily J.
      Brambilla, Irene
      Chesnokova, Tatyana
      di Giovanni, Julian
      Egger, Hartmut
      Felbermayr, Gabriel J.
      Gestrin, Michael
      James, Sallie
      Kellenberg, Derek K.
      Larch, Mario
      Levchenko, Andrei A.
      Lo Turco, Alessia
      Lu, Chia-Hui
      Lugovskyy, Volodymyr
      Mion, Giordano
      Mishra, Prachi
      Naghavi, Alireza
      Nicita, Alessandro
      Pica, Giovanni
      Ruhl, Kim
      Sivadasan, Jagadeesh
      Stokke, Hildegunn E.
      Toubal, Farid
      Van Assche, Ari
      Winston, Ashley
      Zitouna, Habib
2005   (29)
topbot
      Albornoz, Facundo
      Bao, Xiaohua
      Belloc, Marianna
      Bombardini, Matilde
      Calvo-Pardo, Hector
      Chaney, Thomas
      Chen, Maggie Xiaoyang
      Costinot, Arnaud
      Essaji, Azim
      Guha, Brishti
      Koren, Miklós
      Lee, Siwook
      Ma, Yan
      Manchin, Miriam
      Okubo, Toshihiro
      Pham, Cong S.
      Pisu, Mauro
      Powers, William
      Rappoport, Veronica
      Reynolds, Kara M.
      Rojas-Romagosa, Hugo
      Sauré, Philip
      Senses, Mine Zeynep
      Shikher, Serge
      Silva, Peri
      Tovar, Patricia
      Vencappa, Dev
      Wittayarungruangsri, Sarut
      Yu, Miaojie
2006   (28)
topbot
      Arnold, Jens Matthias
      Artuc, Erhan
      Breinlich, Holger
      Bustos, Paula
      Cheong, David
      Cipollina, Maria
      Corcos, Gregory
      De Loecker, Jan
      Demidova, Svetlana
      Fujiwara, Kenji
      Hafner, Kurt A.
      Impullitti, Giammario
      Karabay, Bilgehan
      Karacaovali, Baybars
      Lee, Shun-Fa
      Liu, Xuepeng
      Lucenti, Krista
      Ma, Jie
      Mejean, Isabelle
      Michalski, Tomasz
      Opromolla, Luca David
      Pelkmans-Balaoing, Annette
      Ramondo, Natalia
      Sørensen, Allan
      Valenzuela, Ernesto
      Wiberg, Magnus
      Yu, Zhihong
      Zignago, Soledad
2007   (28)
topbot
      Ardelean, Adina
      Arkolakis, Costas
      Bastos, Paulo Sergio Rodrigues
      Békés Gábor
      Boulhol, Hervé
      Chor, Davin
      Gallipoli, Giovanni
      Henn, Christian
      Hsu, Kuang-Chung
      Khandelwal, Amit
      Kurokawa, Yoshinori
      Lahiri, Bidisha
      Liu, Runjuan
      Lu, Yi
      Manova, Kalina
      May, Justin
      Morrow, Peter M.
      Nishioka, Shuichiro
      Nishiyama, Hiroyuki
      Novy, Dennis
      Oh, Chang Hoon
      Ossa, Ralph
      Petropoulou, Dimitra
      Poole, Jennifer P.
      Silva, Joana
      Spearot, Alan
      Vogel, Jonathan
      Yotov, Yoto
2008   (25)
topbot
      Agur, Itai
      Baghdadi, Leila
      Behar, Alberto
      Bournakis, Ioannis
      Buono, Ines
      Campolmi, Alessia
      Cassey, Andrew
      Chongvilaivan, Aekapol
      Chou, Stephen Jui-Hsien
      Fadinger, Harald
      Fieler, Ana Cecilia
      Iacovone, Leonardo
      Johnson, Robert C.
      Laborde, David
      Mueller-Langer, Frank
      Nguyen, Daniel X.
      Opp, Marcus M.
      Podhorsky, Andrea
      Rodrigue, Joel
      Serti, Francesco
      Stoyanov, Andrey
      Tang, Heiwai
      Tomasi, Chiara
      Wang, Shengzu
      Waugh, Michael
2009   (27)
topbot
      Atkin, David
      Balding, Christopher
      Borota, Teodora
      Carluccio, Juan
      Díez, Federico
      Fally, Thibault
      Green, Alan
      Horgos, Daniel
      Ito, Banri
      Itskhoki, Oleg
      Ivus, Olena
      Jung, Benjamin
      Kersting, Erasmus
      Krautheim, Sebastian
      Ma, Hong
      Mathew, Anuj Joshua
      McCaig, Brian
      Ngienthi, Wanida
      Oldenski, Lindsay
      Park, Jooyoun
      Pierce, Justin R.
      Schmeiser, Katherine
      Simonovska, Ina
      Tarasov, Alexander
      Vannoorenberghe, Gonzague
      Yalcin, Erdal
      Yilmazkuday, Hakan
2010   (17)
topbot
      Ahsan, Reshad
      Basco, Sergi
      Bonfatti, Roberto
      Caliendo, Lorenzo
      Cristea, Anca
      Ferguson, Shon
      Hajzler, Christopher
      Kovak, Brian K.
      Liu, Qing
      Lu, Meng
      Moxnes, Andreas
      Nataraj, Shanthi
      Olney, William
      Puzzello, Laura
      Rauch, Ferdinand
      Roy, Jayjit
      Sui, Sui
2011   (17)
topbot
      Dix-Carneiro, Rafael
      Fajgelbaum, Pablo
      Handley, Kyle
      Jaimovich, Dany
      Kim, Sang-Kee
      Lewis, Logan T.
      Luong, Tuan Anh
      Mandal, Biswajit
      Martin, Julien
      Mestieri, Martí
      Monte, Ferdinando
      Morita, Tadashi
      Pupato, Germán P.
      Shakurova, Juliya
      Soderbery, Anson
      Wright, Greg
      Zhu, Linke
2012   (2)
topbot
      Lyn, Gary
      Wang, Zheng
2013   (3)
topbot
      Cravino, Javier
      Langenmayr, Dominika
      Zhou, Mohan
2014   (4)
topbot
      Bahar, Dany
      Chen, Cheng
      Ketterer, Tobias D.
      Michel, Bernhard
topRETURN